Podnikání

Spor o stravenky. Měly by být zrušeny?

Libuše Dočekalová

Spor o stravenky. Měly by být zrušeny?

Zaměstnanci je vyžadují, zaměstnavatelé ochotně poskytují. Stravenky jsou stále nejoblíbenějším firemním benefitem v Česku. Podnikatelé v pohostinství z nich ale příliš nadšení nejsou a řada z nich by uvítala jejich celoplošné zrušení. Co jim vadí?

„Musíme brát stravenky, protože je berou téměř všechny restaurace v okolí. Kdyby ale byly zrušeny všude, byl by to pro nás důvod bouchnout šampaňské. Upřímně, stravenky pro nás znamenají jen zbytečné papírování a navíc jejich vydavatelům platíme větší procenta než bankám při platbě kartou,“ říká majitel pizzerie v Praze 10. A jak se zdá, shrnuje svými slovy postoj značné části svých kolegů z branže. Takzvané stravenkové firmy sice tvrdí, že akceptováním jejich poukázek přilákají hospodští více hladových krků, samotní podnikatelé v pohostinství ale vnímají situaci poněkud odlišně. Českými médii rezonuje debata o tom, zda by nebylo lepší stravenky úplně zrušit. Například Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR ČR) by byla pro. Opačný názor zastávají třeba odbory.

Raději bez stravenek

Podle aktuálního průzkumu AHR ČR by polovina restaurací, které v současnosti stravenky přijímají, byla pro jejich plošné zrušení a nahrazení jinou formou zaměstnaneckého benefitu. Podle 71 procent hospodských by tato změna neměla žádný výrazný vliv na jejich tržby. Určitě pak ne nějaký dlouhodobý dopad.

Nemravná procenta

Asociaci na stravenkách vadí především to, že na nich nejvíce profitují jejich vydavatelé, kterým za ně platí všichni, zaměstnavatelé i ti, kdo poukázky akceptují. Pro zaměstnavatele sice stravenky znamenají daňové zvýhodnění, ale zároveň za jejich nákup platí provizi v řádu několika procent z nominálních hodnot benefitů. Provize, které stravenkovým firmám platí restaurace, se pohybují na úrovni až šesti procent, a to z celé částky, tedy včetně DPH. Následně je při výplatě hodnoty stravenek restauracím účtován administrativní poplatek a z proplacené částky navíc podnikatel opět odvádí DPH. Konečný náklad na stravenky tedy může u restaurací činit až 10 % z celkové hodnoty stravenky, což většina podnikatelů v pohostinství považuje za nemravné.

Nejoblíbenější benefit

Proti myšlence zrušení stravenek se staví tuzemští zaměstnavatelé i odbory. Stravenky jsou podle nich jednoznačně nejvýznamnějším firemním benefitem na trhu. Nabízí je například 72 procent všech velkých průmyslových a dopravních podniků v zemi.

Obliba stravenek se ale netýká jen velkých kolosů, nejrozšířenějším benefitem jsou i u malých firem. „Z finančního či daňového hlediska jsou obecně právě stravenky nejvýhodnější. Cokoliv dalšího bývá pro mnoho menších firem hlavně v začátcích drahé a nemohou si to dovolit, protože často horko těžko pokrývají své základní náklady. I my jsme jako první benefit zavedli právě stravenky,“ říká například Darina Wiedermann Janíčková, jednatelka personální agentury Talentica.

Teplé jídlo ano, cigarety ne

Oba tábory, tedy odpůrci i zastánci nejrozšířenějšího benefitu v zemi se ale částečně potkávají v názoru, že systému stravovacích poukázek by neuškodilo zpřísnění. A to ve smyslu zúžení jejich platnosti jen na odběr jídla v rámci veřejného stravování. Tak, aby stravenky skutečně plnily svůj účel, tedy umožňovaly zaměstnavatelům, kteří nemohou provozovat vlastní stravovací zařízení, přispět zaměstnancům na zajištění teplé stravy během výkonu práce.

„Současná situace je taková, že stravenky jsou běžně a ve velkém akceptovány maloobchodními prodejnami, nakupují se za ně potraviny pro domácnost, ale lze za ně pořídit i jiné zboží, někdy včetně alkoholu a cigaret,“ upozornil prezident AHR ČR Václav Stárek.

Diskuze